Oto Yağı Değişimi Neden Yapılmalıdır?

Oto yağı değişimi motor parçalarının korunması adına yapılır. Motor çalıştığı esnada motor bloğu içinde pek çok metal parçanın hızlı hareketi söz konusu olur. Eğer sürtünmeye ve ısınmaya karşı yeterli tedbirler alınmazsa parçalardan kopan partiküller motorun her parçasına ve tamamına zarar verebilir. İyi bir yağ kullanımı ve zamanında yapılan değişimle beraber, motoru korumak ve onun ömrünü uzun tutmak mümkün olur. Yağ değişimini masraf olarak değil masrafları azaltan bir gereklilik olarak görmek gerekir. Zamanında değişen ve doğru tercih edilen motor yağı aracın ömrünü uzatır. Buna ek olarak yakıttan tasarruf için yine yağ değişimine gereken önemi vermek gerekir.
 

Oto Yağı Değişimi Neden Yapılmalıdır?

Oto Yağ Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Oto yağ değişimi yılda en az 1 kere olacak şekilde yapılmalıdır. Eğer km üzerinden hesap yapmak gerekirse aracın modeli, yaşı ve kullanımı değerlendirilmeye dâhil edilmelidir. Eski model araçlarda 5 bin km yağ değişimi için ideal bir zaman olabilir. Biraz daha modelli araçlarda bu mesafe 10 bin km olabilir. Yeni araçlarda yağ değişim mesafesini 20 bin km olarak düşünebiliriz. Bu sayede doğru ayarlamanın avantajları ile araçların sağlıklı ve uzun ömürlü olması sağlanmış olur. Her yıl düzenli periyodik bakıma tabi tutulan araçlarda yağ ve filtre kontrolü bir rutin olarak yapılır. İhtiyaç duyulması halinde motor yağı değiştirilir ve araçtan yüksek performans beklenir.
 

Oto Yağ Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Oto Yağ Değişim Fiyatı

Oto yağ değişim fiyatı servisimiz tarafından en uygun şekilde sunulmaktadır. Yağ kalitesine özen gösteren servisimiz, fiyatlar konusunda yine siz değerli müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan önemli çözümler sunmaktadır. Aracınızın performansını arttırmak yakıttan tasarrufunu sağlamak için iyi bir yağ ile desteklenmesi gerekir. Kaliteli motor yağ kullanımı ve zamanında değişim konusunda bize güvenebilirsiniz. Usta kadrolarımız kaliteli malzeme ve güvenilir değişim konusunda ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacaktır. Tüm hizmetlerimiz kaliteli olduğu gibi ekonomik olarak da siz müşterilerimize önemli katkı sağlamaktadır.
 

Oto Yağ Değişim Fiyatı
Hemen Ara Yol Tarifi
X