EGR Soğutucu Arızası Belirtileri

EGR soğutucu arızası birtakım belirtilerle kendini gösterir. Aracın performansını kötü etkileyen bu durumlar aynı zamanda sürüş konforunun kaybolmasına neden olur. Soğutma sisteminin görevini yapamadığı durumlarda:
  • Ani motor sarsıntıları,
  • Motorun stop etmesi ve çalışmaması, 
  • Gazdan ayağınızı çektiğinizde motor tekleme durumu,
  • Egzozdan siyah duman gelmesi,
  • Motor çekiş gücünde düşüş yaşanması,
  • Yakıt sarfiyatının artması gibi sorunlar ortaya çıkar. 
Burada karşınıza gelen belirtiler araç için önemli sorun olduğunu gösterir. Bu sorunlarla başa çıkabilmek ise araç konforunun devamlılığı açısından büyük önem arz eder.
 

EGR Soğutucu Arızası Belirtileri

EGR Soğutucusu Arızası Neden Olur?

EGR soğutucusu arızası genelde mekanik sebeplerden ortaya çıkar. Boru tesisatlarının belli bir zaman ömrü vardır. Eskiyen ve metal yorgunluğu yaşayan borular zamanla özelliğini kaybeder ve çatlaklar ortaya çıkar. Bu sebeple soğutma işlemi artık yapılamaz hale gelir. Çatlak sonucunda suyun egzoza karışması ya da egzoz gazının suya karışması söz konusu olur. Bu tür arızalar sonucunda soğutma sistemi görevini yapamaz hale gelir. Arıza belirtileri olarak sıralamış olduğumuz maddeler ise bu bozulmanın bir karşılığı olarak kendini gösterir.
 

EGR Soğutucusu Arızası Neden Olur?

EGR Soğutucusu Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

EGR soğutucusu arızası durumunda çok modern bir tesise ve gelişmiş teknolojilere ihtiyaç vardır. Aynı zamanda uzman ekiplerin bu konuda çalışma yapması gerekir. Mekanik tesisatların değişimi ve her türlü parça değişimi konusunda, servisimiz en modern ve teknik imkânlarla karşınızdadır. Yapı itibari ile ergonomik iş istasyonlarımız, bu türden tesisatların değişimi konusunda önemli çözümler hazırlar ve sunar. Aracınız servisimizde çok kalmaz ve bir an evvel yollara çıkma şansı bulur. Usta kadrolarımız ve kaliteli ekipmanlarımız hızlı çözüm oluşturur. Kullandığımız yüksek kaliteli malzemeler ise iyi bir değişim süreci ile ihtiyaçlarınızı karşılar. Kaliteli ve ekonomik hizmetler için sizi servisimize bekliyoruz.
 

EGR Soğutucusu Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X