Diagnostik Arıza Tespiti

Diagnos, araçların hangi bölümlerinde arıza olduğunu bulmak için yapılan tespit işlemidir. Bu işlem, otomotiv endüstrisinin yanı sıra pek çok sektörde sıklıkla kullanılır.

Diagnos / Arıza Tespit

Araç arızalarında erken hata teşhisi, hasarın büyüme ihtimalini ortadan kaldırır. Dizel servisi olarak profesyonel ekibimizle makinelerinizde arıza tespitini gerçekleştiriyoruz. Deneyimli ekibimiz, araç modeline uygun ekipmanlar kullanarak donanım ve yazılım testlerini gerçekleştirir. Teşhis sonuçları analiz edilerek makinenin hangi bileşenlerinde sorun olduğu teşhis edilir. Diagnostik testler, yeni nesil test ekipmanları ve uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Gelişmiş teknolojiye sahip test cihazlarımız ile hızlı ve güvenilir sonuçlar vermeyi vadediyoruz. Potansiyel hasarların önüne geçmek için aracınızın periyodik bakımlarını düzenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Arıza tespit işlemini gerçekleştirmek için bizden teknik destek alabilirsiniz. Tanı koyma işlemi ile hasarlı araçlarda sorun hızla belirlenir ve çözüme kavuşturulur. Yol güvenliği açısından hayati önem taşıyan teşhis işlemi, aracın kritik parçalarında meydana gelen sorunların çözülmesine yardımcı olur. Antalya bölgesinde hizmet veren markamızla, sizlere kaliteli bir hizmet sunuyoruz.

Diagnostik Test Neden Yapılır?

 Diagnostik test, araçlarda ve makinelerde meydana gelen arızaların tespit edilmesi ve tamirinin yapılmasında etkili bir çözümdür. Teşhis testleri aracın emisyon seviyelerini, yakıt enjeksiyonunu, yakıt verimliliğini ve performansını ölçer. Otomotiv sektöründe özel test ekipmanları ile arıza tespiti kolaylıkla yapılır. Bu cihazlar, aracın elektronik kontrol ünitelerindeki (ECU) hatalar belirlenmesine yardımcı olur. Sarı Kenan Dizel Servisi olarak biz hasar tespit testleri için yeni nesil cihazlar ve bilgisayar tabanlı tanı ekipmanları kullanıyoruz. Bu cihazlar, araç hafızasında kayıtlı olan hata kodlarını okuyarak analiz eder. Son teknolojiyle donatılmış ekipmanlarımız ile aracın elektronik sistemlerine erişimi kolaylaştırıyoruz. Hızlı ve doğru teşhis, gereksiz parça değişiminin de önüne geçer. Hasarlı araçlara ekonomik çözümler sunarak bütçenizi korumanıza destek oluyoruz. Diagnos testleri yaparak araçları motor bölümlerinde meydana gelen sorunları hızlı bir şekilde tespit ediyoruz. Bize ulaşarak arıza tespit testleri hakkında daha fazla bilgi alabilir ve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Diagnostik Test Avantajları Nelerdir?

Araç ve motorlarda hata teşhisi yapmak isteyen müşteriler “Diagnostik test nedir?” sorusuna cevap arar. Teşhis testleri sayesinde, aracınızın hangi bölümünde sorun olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Diagnostik testler, hata analizini kolaylaştıran işlemlerdir. Bu işlemleri gerçekleştirmek için yeni nesil teknolojiye sahip test cihazları kullanıyoruz. Tanı cihazı, araçların direksiyon direği altında bulunan OBD portuna bağlanır. Cihaz, aracın kontrol ünitesine bağlanarak hata kodları tespit edilir. Hata kodları, aracın hangi bölümünde arıza bulunduğunu gösterir. Kontrol ünitesinden alınan hata kodlarını analiz etmek için ek testler yapılabilir. Tespit cihazı, makineden gerçek zamanlı veri akışı sağlar. Kontrol ünitesinden okunan koda karşılık gelen hata bulunur ve çözüm üretilir. Test tamamlandıktan sonra hata okuyucu cihaz çıkarılır ve teşhis işlemi sonlandırılır. Kritik hasarların bulunduğu bazı durumlarda kapsamlı bir onarım işlemi gerekebilir. Hasar tespiti ve onarımı için profesyonel ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Hemen Ara Yol Tarifi
X